שרונה אז והיום

ספרי תל אביב במהדורה דיגיטלית

גלריית סרטים

מגנטים תל-אביביים למכירה

מאמרים בתולדות תל-אביב

גלריית תמונות

פורומים

לוח אירועים

ספרים חדשים בנושא א"י

העולם שלי - מאמרים וכתבות על אטרקציות עולמיות

ארכיון ניוז-לטר שבועי

מאמרים וכתבות תיירותיות

סרטי תל-אביב הקטנה

מכתבי תודה על סיורים

ספרים של אילן שחורי למכירה

תל אביב - אודיסה

בית הבאוהאוס בו נולדתי - גורדון 67 תל-אביב

מסמכים נדירים מתולדות תל אביב

סרטים והופעות של אילן שחורי בתכנית רואים עולם בערוץ 1ניוז-לטר מספר 33 - 4.10.2012 - מי היה הבריגדיר ג'נרל האנגלי אדוארד תומאס מיצ'ל שפעל לסילוקו של איברהים פחה מא"י, מת לאחר הקרב באשקלון ונקבר ביפו?

יום חמישי 4 באוקטובר 2012 - יח תשרי תשע"ג  ניוזלטר מס' 33
מדוע נשתכח שמו של איש הצבא הבריטי הבכיר, גיבור המלחמה במצרים, אדוארד תומאס מיצ'ל, הקבור בבית קברות עלוב ביפו, שאפילו האנגלים אינם מקיימים טקס לזכרו

בעוד כחודש, ב-11 בנובמבר, יתקיים בבריטניה, יום הזיכרון לחללי האימפריה הבריטים במלחמתם ברחבי העולם, בעיקר במלחמת העולם הראשונה ומלחמת
העולם השנייה. 

ה-11 בנובמבר 1918, היה המועד בו נכנסה לתוקפה שביתת הנשק בחזית המערבית במלחמת העולם הראשונה ומאז 1920 מצוין יום זיכרון ברחבי בריטניה, בן היתר גם באמצעות, פרח הפרג האדום, המוצמד לדש החולצה. ברחבי ארץ ישראל נהרגו במלחמת העולם הראשונה קרוב ל 13 אלף חיילים בריטים מהם קרוב לאלף חיילים מאוסטרליה וניו זילנד (אנז"ק). 

בתי הקברות הגדולים בארץ בהם קבורים החיילים הבריטיים הם בהר הצופים בירושלים, ברמלה ובבאר שבע, שם כמובן יתקיימו בחודש הבא טקסים. מסיבה כל שהיא, לא מתקיים בעשרות השנים שחלפו, טקס זיכרון כל שהוא, ליד קברו של אחד הקצינים  הבריטיים, הבכירים ביותר שנפלו בארץ ישראל. 

 הבריגדיר ג'נרל (תא"ל), אדוארד תומאס מיצ'ל, (Edward Thomas Mitchell), שנהרג באיזור אשקלון, 76 שנה לפני  הכיבוש הבריטי של ארץ ישראל במלחמת העולם הראשונה. אדוארד תומאס מיצ'ל, נלחם כאן נגד צבאו של המצרי איברהים פחה ב-1840. מת באשקלון ב-24 בינואר 1841 , נקבר במצודת סמית ביפו ושנים לאחר מכן קיברו הועבר לבית הקברות הפרוטסטנטי ביפו, אחד מבתי הקבורה המוזנחים ביותר בארץ, בו קבור גם רופאו של משה מונטיפיורי תומס הוצ'קין מייסד בית הספר טביטה ביפו, ג'יין וולקר-ארנוט וכן כמה מאנשי קהילת אדמס האמריקאים שהגיעו ליפו  ב 1866, והקימו את המושבה האמריקאית צפונית ליפו.


בנספחות הצבאית בשגרירות בריטניה בתל אביב לא מכירים את שמו של אדוארד תומאס מיצ'ל. היה גם קשה, לצורך הכנת רשימה זו, לקבל עליו פרטים בארכיון המלחמה הבריטי בלונדון וגם בארכיון הלאומי  הבריטי, אך קיימים כמה ספרים ופרסומים, המביאים את סיפורו חייו וגבורתו של הבריגדיר ג'נרל הבריטי שלחם למען אנגליה בספרד, אירופה, סוריה וארץ ישראל ומהלך השנים שמו נשכח, לפחות אצל האנגלים. 

אדוארד תומאס מיצ'ל החל את לימודיו  באקדמיה הצבאית המלכותית ב-27 בינואר 1802 שם עשה קריירה צבאית בחיל התותחנים המלכותי  והתקדם בסולם הדרגות. כבר ב 1810 יצא להילחם בגיברלטר שבספרד, שם ופיקד על חטיבת גרילה בסיירה דה רונדה. באחת הקרבות, שעה שעמד בראש הכח הארטילרי של הצבא הבריטי, נפצע  בינוני מפגיעת רסיס בכתפו. 

מיצ'ל זכה לשבחים רבים על תפקודו בקרב, בעיקר במהלך הקרב על הגנת טאריפה בדצמבר 1811. במשך שנה לחם בארצות השפלה והשתתף  ב 1814 בהפגזות על אנטוורפן. במהלך פעולות אלו הוא כיבה פעם קליפה מוארת שנפלה לתוך עגלה מלאה בתחמושת. באחת ההתקפות, בהם התנדב להוביל קבוצה של לוחמים ובמהלך הקרבות נפצע קשה. מיצ'ל היה נציב בריטי עם הצבאות הספרדיים במהלך החלק האחרון של מלחמת Carlist, מאוגוסט 1839 עד דצמבר 1840, וקבל סדרה של אותו כבוד  וחברות במסדרים יוקרתיים.  לאחר מכן מפקדיו החליטו לשלחו לסוריה בדרגת תא"ל, תחת פיקודו של האדמירל סטאפורד לסייע לעות'מניים בהדיפת הצבא המצרי.מיצ'ל שימש כמפקד הכוחות היבשתיים – אנשי חיל התותחנים, חיל ההנדסה וחיל החפרים והכורים והוא פעל תחת ההנהגה הכוללת של הצבא  העות'מני  בפיקודו של הגנרל ממוצא גרמני ג'יאקומו יוכמוס. 

 במהלך הדיפת המצריים מיפו לכיוון עזה, השתתף מיצ'ל  בקרב הקשה שהיה בעייריה מיג'דל ב-15 בינואר 1841. לאחר הקרב שהיה  תחת גשם זלעפות, הוא
הלך לישון בבגדים רטובים. למחרת חומו עלה והוא מת ב-24 בינואר 1841. הספדים על קברו היו רבים. 

מיצ'ל היה פופולרי מאוד הן בקרב עמיתיו הקצינים והן בקרב חייליו. הוא זכה להערכה רבה ותואר כחייל, אומנם קטן קומה אך אמיץ, גלוי לב, ובעל  עיין חדה וברורה. הספד ארוך על חייו ומותו של הבריגדיר גנרל אדוארד תומאס מיצ'ל פורסם כחודש לאחר מותו, גם בטיימס הלונדוני ב-20 בפברואר 1841, שם תואר בין היתר כחייל אמיץ, נדיב וטוב לב, אוניברסלי, אהוב על ידי חבריו הקצינים, ובין חייליו שהעריצו אותו במידה יוצאת דופן.אדוארד תומאס מיצ'ל , נקבר על ידי החבלנים הבריטיים בקבר באגף השמאלי של המעוז 'סר סידני סמית " במבצר הדרום מזרחי של חומת יפו. היה זה בהיתר של השלטונות התורכיים .  (כיום בפינת יפת ולואי פסטר) שם גם הוצב, שלוש שנים לאחר מכן, בטקס מיוחד שנערך ליד הקבר ב-7 בספטמבר 1844, לוח לבן גדול  על ידי כמה קצינים בריטיים  ששירתו איתו בסוריה.

עשר שנים לאחר מכן, הועבר קברו של  מיצ'ל יחד עם לוח השיש לבית הקברות הפרוטסטנטי החדש, שהתפתח בחצר הצפונית של בית הספר האנגליקני "טביתה". 

לוח השיש  הלבן הרחב  קיים עד היום ועליו חקוקות שתי שורות בטורקית עות'מאנית וכתובת ארוכה באנגלית, ובה רשום בין היתר: "מוקדש לזכר הבריגדיר גנרל אדוארד תומאס מיצ'ל מהתותחנים המלכותיים. מפקד הכוחות של הוד מעלתה הבריטית בסוריה, חבר של מסדר האמבט, מפקדה של איזבלה הקתולית ואבירי פרדיננד הקדוש ושל קרלוס השלישי מספרד; אשר מת ביפו ב-24 בינואר 1841..."


כמה כתבי יד  נדירים של אדוארד תומאס מיצ'ל, מראשית המאה ה-19, מצויים בארכיון המלחמה הבריטי. 

חלק מהם מצאו גם דרכם למכירות פומביות בהם גם הספד בכתב יד בנייר בן 15 שורות שכתב עליו, אחיו הגנרל סר ג'ון מיצ'ל. אחד מכתבי היד הנדירים של אדוארד תומאס מיצ'ל ( כאן בתמונה למטה), מפרטים כמה מהלכים צבאיים של קצין התותחנים במלחמה בספרד במרס 1810. 

 אדוארד תומאס מיצ'ל, מונצח גם במספר ספרים אנגליים המתארים את המלחמה בספרד, את מאבק האנגלים בסיור לתורכים במלחמה נגד מוחמד עלי וכן בספר המפרט את שמות כל הקצינים הבריטיים שלחמו ברחבי האימפריה במאה ה-18 וה-19. (List of officers of the Royal Regiment of Artillery from the year 1716 to the year 1899)
הסברי תמונות: 

תמונה 1 העליונה:   ציור המנציח את קרב סלמנקה בספרד ב-22 ביולי 1812 בו השתתף מיצ'ל וזכה לאותות גבורה  בצד ימין למעלה, איור של ג'מאל פחה 

תמונה 2:     קברו של אדוארד תומאס מיצ'ל, בבית הקברות הפרוטסטנטי ביפו ומתחת הגדלה של לוח השיש שהוצב לזכרו ע"י עמיתיו הקצינים (תמונה 3)

תמונה 4:    בול יווני המנציח את קרב היוונים מול צבאו של איברהים פאחה, לפני הכיבוש של א"י
 
 
תמונה 5:    מפת איזור א"י בתקופה  הכיבוש המצרי 1831-1840

תמונה 6:   ספרים בהם מוזכרת גבותו של תומאס מיצ'ל

תמונה 7:    ציורו של רוברטס המנציח את פגישתו עם מוחמד עלי ואיברהים פחה במצרים 1839.

תמונה 8:    מסמכים בכתב ידו של תומאס מיצ'ל מתקופת המלחמה בספרד


FacebookShare

לשיתוף ניוזלטר זה בעמוד הפייסבוק אנא לחצו על הלוגו המצורף

ומה בהמשך הניוזלטר....

בהמשך הניוזלטר ניתן   להנות  גם ממידע רב בתחומי תולדות ארץ ישראל, כנסים חדשים, ספרים, סיורים ועוד 
 
 במהלך השבת  ובמהלך החג השני של סוכות אני מתכנן מספר סיורים כמו בנווה צדק והמושבה האמריקאית טמפלרית ביפו, בית הקברות טרומפלדור, נמל תל אביב הישן, חצי האי ירקון ועוד. יש להירשם מראש  באתר . 

לעמוד  ההרשמה לכל הסיורים, ניתן ללחוץ על הלינק הזה: 
http://www.mytelaviv.co.il/tours_all.asp 


מאמר חדש על תולדות ועדת השמות בעיריית תל אביב מאת אילן שחורי

, בימים אלה יצאה לאור חוברת חדשה של המגזין "ארץ וטבע" העוסק בסוגיות בתולדות א"י.

במגזין זה התפרסם  הפעם מאמר שלי על תולדות ועדת השמות בעיריית תל אביב.

לקריאת המאמר המלא - יש ללחוץ על השורה הזו 

אשמח לשמוע את חוות דעתכם

FacebookShareקטע קצר מ"ערב טוב ישראל" עם אילן שחורי ובו המלצות למסלולי סיור לתקופת החגים

, לפני ימים אחדים, השתתפתי בתכנית בערוץ הראשון בטלוויזיה "ערב טוב ישראל" ובו הבאתי צילומים שלי מצפון הארץ ומספר המלצות למסלולי סיורים בתקופת החגים. 

לצפייה בשידור עליכם ללחוץ על הלינק הזה ריקי הראל משוחחת ברשת א עם אילן שחורי על טיולי סוכות 2 באוקטובר 2012

הראיון  הרדיופוני שנמשך כשעה, היה  בתוכניתה  של ריקי הראל ברשת א', ביום 2 באוקטובר בשעה  11:00. 

להקשבה לכל הראיון יש ללחוץ על הלינק הזה:

סקירון - חדש על המדף: סקירה ראשונית של ספרים ומחקרים בנושא תולדות ארץ ישראל וידיעת הארץ

חמש דקות מהצימר / אמנון גופר
הוצאת "עם עובד" והסופר ומורה הדרך אמנון גופר חברו יחדיו ובימים אלה הוציאו לאור ספרון אלבומי  חביב  בשם "חמש דקות מהצימר", חופשה אחת ו-80 טיולים בלתי נשכחים באזור הצפון. עיתוי מושלם לימים של  תחילת סוף העונה החמה, בואכה חגי תשרי והקרירות הצפונית הנעימה. שמו של הספר מרמז על הכלול בו. 

 ב-192 עמודים, עם צילומים יפים מעשה ידיה של הצלמת עדי אלדר, מביא אמנון גופר את הקורא אל 80 הצעות למסלולי טיולים הסמוכים לצימרים ובתי הארחה בצפון. טיולי, שלי עדות מחברו קצרים ונטולי מאמץ  "כאן ממש קרוב על יד הכביש, בקצה חורשה או במורד הוואדי. לא יותר מחמש דקות נסיעה ועוד קטע הליכה וכבר נגעתם".
לעמוד באתר תיור ישראלי - המרחיב על הספר החדש חמש דקות מהצימר - יש ללחוץ כאן:  ›
כל ההתחלות / מרדכי נאור
הסופר וחוקר תולדות ארץ ישראל, ד"ר מרדכי נאור עשה זאת שוב. בימים אלה, מצטרף ספר חדש לרשימה הארוכה של למעלה מ 130 ספרים, רובם בנושאי ארץ-ישראל והעם היהודי,  שכתב וערך ד"ר מדרכי נאור.
הפעם, לקראת ראש השנה תשע"ג, החליט מוטקה נאור לעסוק בהתחלות החדשות בארץ ישראל המתחדשת מאז היציאה מחומות ירשלים במחצית המאה ה-19.  ספרו " כל ההתחלות – 120 התחלות ישראליות: בחברה, בצבא, בכלכלה ובתרבות, שיצא לאור הוצאת "מודן", הוא במתכונת אלבומית ומתפרש על פני  220 עמודים המודפסים ,בכרומו נאה וצילומים היסטוריים וכרזות נוסטלגיות המעוררות געגועים לעבר.
לעמוד באתר תיור ישראלי - המרחיב על הספר החדש כל ההתחלות - יש ללחוץ כאן:  ›

פרויקט אתרי מורשת - מעכשיו חדשות ועדכונים מדי יום באתר תיור ישראלי

ממשלת ישראל מצויה בעיצומו של פרוייקט פיתוח ושימור אתרי המורשת בישראל. החלטת הממשלה קבעה כי יש לשקם ולהעצים תשתיות מורשת לאומית, באמצעות השקעה ממשלתית בשיקום ושימור נכסים מוחשיים ובלתי מוחשיים, המביאים לידי ביטוי את המורשת הלאומית של עם ישראל בארצו. 
לפרוייקט אתרי מורשת באתר תיור ישראלי לחצו כאן:  ›
המשך הטור הימני....
אנו באתר "תיור ישראלי" החלטנו לעקוב מקרוב אחרי פרוייקט חשוב זה ונביא מידי פעם עידכונים. באתר נפתח איזור מיוחד למידע בנושא פרוייקט המורשת, בכלל זאת חוברת מיוחדת שהוכנה על ידי מזכיר הממשלה, עו"ד צבי האוזר המרכז את הפרויקט.
לפרוייקט אתרי מורשת באתר תיור ישראלי לחצו כאן:  ›פתחתי בפייסבוק עמוד מיוחד לתיירות ישראלית, מידע היסטורי סיורים ועוד  בשם תיור ישראלי, אשמח עם תכנסו ותצטרפו על ידי עשיית LIKE


http://www.facebook.com/MyTourIl


אנא תעבירו מיל זה גם לחבריכם ואשמח לראותכם בסיורים. כדאי לדעת שאני מקיים במהלך השבוע סיורים פרטיים, לבודדים וקבוצות בעברית ואנגלית. לישראלים ותיירים. על הסיורים הללו ניתן לראות בקליפ הנ"ל

http://www.youtube.com/watch?v=ZQKj4lhfmwQ

אני מאחל לכם סוף שבוע נעים ומקווה לראותכם בסיורים

מהדורה חדשה (אוגוסט) של "חדשות בעתיקות" - מדורו של ד"ר צביקה צוק

מחסן תבואה מלכותי התגלה בגן לאומי תל חצור 14 קנקני תבואה ענקיים מסוף תקופת הברוזה המאוחרת נחשפו בחפירות בתל חצור. "אנו נוגעים בקטע קטן
בגופו של פיל". כך הגדיר פרופ' בן תור את התגלית בהתכוונו למחסן של הארמון הגדול שרובו ככולו עדיין מחכה לאת החופרים.

הצינור בחניון גבעתי, גן לאומי סביב חומות ירושלים לרוב הממצא הקדום
מושך את תשומת ליבנו ואנו מתעלמים המימצא העכשווי. דווקא בחפירת הענק של חניון גבעתי בה. המיקוד הוא על התקופות הקלאסיות, לא פסחו החופרים על מימצא מימי המנדט ובעזרת האינטרנט חשפו את החברה. הבריטית שייצרה את צינור הניקוז הגדול בעל גלזורה חומה.

מצודה עלומה נחשפה בחורבת ערש בגן לאומי הרי יהודה עד כמה יכול להיות הסקר מהימן זו שאלה שתמיד נשאלת על ידי הסוקר או מי שקורא את המחקר. והנה ניתנה הזדמנות. בידי עמיחי מזר ועידו וכטל לבדוק את המצודה שהוגדרה כ'ישראלית'. האמנם? מה נתגלה ומה ההקשר ההיסטורי?

מצגת קבורה עם דמות המת נמצאה בגן לאומי סוסיתא משולבת בתוך קיר מאוחר יותר, נתגלתה מצבת קבורה הנושאת תבליט בדמותו של המת. עוד תגליות בעונת החפירות ה 13. של אוניברסיטת חיפה בסוסיתא: המזבלה העירונית, הבריכה בבית המרחץ ותגלית שיכולה לשנות את ההיסטוריוגרפיה של האזור.

הר גריזים גן לאומי חדש לאחרונה נפתח לביקורים גן לאומי חדש הר גריזים. עשר שנים היה האתר סגור ובלתי מבוקר ועתה הוא נגיש די בקלות. מצב הבטחון הנוכחי באזור מאפשר הגעה נוחה מצומת תפוח. במקום עיר הלניסטית גדולה ומרשימה שנבנתה על גבי אתרהמקודש לשומרונים.

לקריאת גליון חודש אוגוסט כולו יש ללחוץ על הלינק הזה 

חדשות וידיעות מתחומי תולדות א"י וידיעת הארץ: אירועים, כנסים, ימי עיון ומידע רב

באתר תיור ישראלי,  מופצים מדי יום חדשות בנושאי תולדות ארץ ישראל, ידיעת הארץ וסיורים מומלצים. אנא לחצו על הלינק הבא למבחר החדשות שפורסמו השבוע.

לקריאת לקט מהחדשות ניתן ללחוץ על הקישור הבא:

שלל ממצאים פרה היסטוריים מרשימים נחשפים במהלך חפירות ארכיאולוגיות שמבצעת רשות העתיקות בשנה האחרונה, לקראת הרחבת כביש 79 מטעם החברה הלאומית לדרכים. החפירות מקיפות שטח רחב לאורך 800 מ', בשני צדי הכביש.   באתר עין ציפורי, שמשתרע מדרום למעין עין-ציפורי, מצויים שרידי יישובים פרי-היסטוריים מן התקופה הניאוליתית הקדם-קרמית (לפני כ-10,000 שנים) ועד לתקופת הברונזה הקדומה (לפני כ-5,000 שנים). 


לקריאת לקט מהחדשות ניתן ללחוץ על הקישור הבא:

סיורים בהדרכת אילן שחורי - תל אביב שלי לסוף השבוע הקרוב לתקופת ימי סוכות - בכפוף למספר הנרשמים.... באתר תל אביב שלי מופיעה רשימה מפורטת של הסיורים גם לתקופת סוכות

הסודות הכמוסים של הכרם - טעמים וריחות בכרם התימנים - יום שישי ה-5 באוקטובר בשעה 10:00 בבוקר

סיור חד פעמי המשלב את הסודות הכמוסים בכרם התימנים, סיור של ריחות וטעמים. סיור ססגוני של ריחות וטעמים בשכונה הציורים כרם התימניים בתל-אביב שהוקמה  כשכונת קרטונים ופחונים כ-30 שנה  לפני  הקמת אחוזת בית. 

לצפייה בסיור מצולם, אנא לחץ בלינק הבא:
 
http://www.youtube.com/watch?v=jUk8VmrD0_8 

אנו נכיר במהלך הסיור את הפינות הקטנות והמיוחדות בשוק ססגוני ומיוחד זה. הסיור בכרם יהיה בעקבות הבתים נמוכי הקומה, הפאות המסתלסלות השמלות הרקומות, הצעד הקליל וניחוח הפיתות הנאפות.  בין היתרנטעם  לחוח וביצה אצל נחמה.
 

נשמע על המוכתר  הראשון של הכרם משה לוי ונחום ועל הדפוס המיוחד שהקים, דפוס מל"ן, על מלכת אסתר הראשונה. נבקר בבית הצדפים, בפינות הנסתרות ובכלל נלמד על תרומתם הגדולה של התימניים לבניין הארץ, תרבותה והמאכלים שלה, מימי כפר השילוח, משה יבניאלי ובית המוטור בכינרת.
 

סיור טעמים שהוא חגיגה לא רק לחובבי הקולינריה. את הסיור יקיים, חוקר ת"א אילן שחורי,  עלות הסיור 90 שקלים (כולל הטעימות)  ונפגשים ביום שישי בבוקר  ה-באוקטובר - בשעה 10:00 בצהריים  בכניסה לרח' נחלת בניימין.  הסיור יתקיים בתנאי מוקדם של השתתפות עשרה אנשים.
 
הרשמה באתר תל אביב שלי  או על ידי לחיצה בלינק הבא:
http://www.mytelaviv.co.il/tour_page.asp?topic_id=390


מלחמת שלוש ברוקח: סיפורה של אחוזת ביית ונווה צדק - שבת ה-6 באוקטובר בשעה 10:00 בבוקר

סיור המציג את הסיבות שהביאו להקמת אחוזת בית, מקום מגורי התושבים הראשונים לצד סיפורה של נווה צדק ומלחמת 150 השנה בין משפחות שלוש ורוקח. מקום הפגישה לסיור, מתחת מגדל שלום ליד חנות גולף בשעה 10:00, מחיר 85 שקלים למשתתף, וכן ניתן להירשם בלינק הבא:
http://www.mytelaviv.co.il/tour_page.asp?topic_id=384

נפלאות שכונת עג'מי ביפו. האמת על השכונה והשקרים של הסרט
יום שבת 6 באוקטובר בשעה 16:00 - סיור מפתיע בשכונת עג'מי היפואית, בין נצרות וציונות, שכלל לא דומה לסרט שקלקל את הדימוי לשכונה. הרשמה מראש חובה. מחיר 85 שקלים למשתתף. נפגשים ברחבת השעון ביפו.
לפרטים והרשמה לסיור נפלאות שכונת עג'מי יש ללחוץ על הלינק הזה  ›
אמריקה בתל-אביב - סיור מיוחד במושבה האמריקאית טמפלרית בין יפו לת"א. היכן שהכל התחיל
יום שבת6 באוקטובר בשעה 12:30 - מקום פגישה - רחוב אילת פינת רחוב ניצנה, מול מסעדת נלו. הדרמה מאחורי הקמת המושבה האמריקאית שהפכה למושבה הטמפלרית. על הברון יוסטינוב (בתמונה)  ועל מלון ירושלים, הרשמה מראש חובה 85 שקל, (פגישה אילת פינת ניצנה)  
לפרטים והרשמה לסיור אמריקה בתל אביב יש ללחוץ על הלינק הזה  ›

מלחמת שלוש ברוקח: סיפורה של אחוזת ביית ונווה צדק - שמחת תורה - יום שני בשעה 11:00 בבוקר

סיור המציג את הסיבות שהביאו להקמת אחוזת בית, מקום מגורי התושבים הראשונים לצד סיפורה של נווה צדק ומלחמת 150 השנה בין משפחות שלוש ורוקח. מקום הפגישה לסיור, מתחת מגדל שלום ליד חנות גולף בשעה 11:00, מחיר 85 שקלים למשתתף, וכן ניתן להירשם בלינק הבא:

http://www.mytelaviv.co.il/tour_page.asp?topic_id=354


מחכה לראתכם בסיורים ולכל שאלה ניתן לפנות אלי. בברכה מאילן שחורי            052-7747748      

היו היה פעם.....

, תמונה היסטורית נדירה:    יוצאים לחגיגת האסיף, חברי קיבוץ גן שמואל במחצית שנות העשרים

כרזה, מודעה או גלויה זו ורבות אחרות, תצלומים נדירים וחדשים. מידע תיירותי, היסטורי, ארכיאולוגי רב. חדשות מתחומי התיירות ועוד הרבה הפתעות. הכל באתר התיירות החדש. 
תיור ישראלי בכתובת:

http://www.mytour-il.co.il
 

FacebookShare

לשיתוף ניוזלטר זה בעמוד הפייסבוק אנא לחצו על הלוגו המצורף

,   בהזדמנות זו אני מבקש לאחל לך, ולבני משפחתך, חג סוכות שמח שנת אושר ועושר, הצלחה בכל יחד עם מגוון שנות טובות מראשית שנות ה-50. 

כל טוב מאילן שחורי וצוות אתר תיור-ישראלי   FacebookShare 

להתראות בניוזלטר הבא...

תגובות
אין תגובות למאמר    להוספת תגובה


  חזור למעלה  חזור למעלה  
For english click here


טיולים

כל הטיולים
חדשות

כל החדשות


מסמך השבוע
מסמך השבוע

לקראת הבחירות הקרובות. מסמך מ 1918 על תעמומלת הבחירות שהיתה בתל אביב. תעמולה לא כ"כ שקטהתמונת השבוע
תמונת השבוע

 זיכרון של פעם. גן  פרסומת לגן החיות של תל אביב. בתחילה היה  הגן מחוץ לעיר ולאט לאט העיר התקרבה לגן ולפתע הגן היה במרכזה והפך למיטרד


<< אפריל, 2024 >>
א ב ג ד ה ו ז
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
             
כל האירועים


הצטרפות לרשימת תפוצה


צור קשר


קישורים שימושים
עמוד תיור ישראלי בפייסבוק - הצטרף ע"י עשיית LIKE
לוח אירועים וחדשות של המועצה לשימור מבנים ואתרי התיישבות
אתר הטיולים והמידע - תל אביב שלי
פרש - האתר להיסטוריה וידיעת הארץ
לוח המראות ונחיתות און ליין
מגילות ים המלח - תצוגה דיגיטלית
מאמרים בנושא תולדות ארץ ישראל שהופיעו בכתבי העת קתדרה ועת-מול
נתונים סטטיסטיים עכשווים על תל אביב, כולל שנתונים
תחזית מזג אוויר בתל אביב
כל הקישוריםפורומים פופולארים
חוות דעת ועצות של מטיילים
פורום מורי דרך מייעצים
מעולמם של בתי המלון
טיפים והמלצות מתיירות חו"ל
ספרי תולדות ארץ ישראל - יד שנייה - מכירה - החלפה
כל הפורומים


אתר תל-אביב שלי,  My Tel-Aviv - בעריכתו של אילן שחורי, ההיסטוריון של תל-אביב, מביא לגולשים חובבי תל אביב, ההיסטוריה של ארץ ישראל והציבור הרחב, מידע רב במאות כתבות, מאמרים, ניתוחים  מסמכים ותמונות העוסקים בהיסטוריה של העיר העברית הראשונה. ראו גם העמוד המיוחד בפייסבוק: http://www.facebook.com/MyTourIl
 

עמוד הבית  |  שאלות ותשובות  |  קישורים  |  סרטונים  |  חדשות  |  הוסף למועדפים  |  צור קשר  |  מפת האתר  |  מאמרים בנושאי תיירות ברחבי א"י  |  תמונות מימי תל אביב הקטנה  |  כיכר המדינה

2011 © כל הזכויות שמורות mytelaviv.