שרונה אז והיום

ספרי תל אביב במהדורה דיגיטלית

גלריית סרטים

מגנטים תל-אביביים למכירה

מאמרים בתולדות תל-אביב

גלריית תמונות

פורומים

לוח אירועים

ספרים חדשים בנושא א"י

העולם שלי - מאמרים וכתבות על אטרקציות עולמיות

ארכיון ניוז-לטר שבועי

מאמרים וכתבות תיירותיות

סרטי תל-אביב הקטנה

מכתבי תודה על סיורים

ספרים של אילן שחורי למכירה

תל אביב - אודיסה

בית הבאוהאוס בו נולדתי - גורדון 67 תל-אביב

מסמכים נדירים מתולדות תל אביב

סרטים והופעות של אילן שחורי בתכנית רואים עולם בערוץ 1התנ"ך מן השטח מאת לייבל רזניק

 התנ"ך מן השטח         מאת  לייבל רזניק

 

הוצאת ראובן מס  הקיימת כבר למעלה מ 84 מפתיעה מידי פעם בסדרה חדשה של ספרים מתחומים שונים. באחרונה הוציאה החברה לאור כמה ספרים העוסקים בסוגיות שונות  הקושרות בין סיפורי המקרא לארץ ישראל. אחד הספרים הבולטים הוא ספרו המיוחד והמרתק של לייבל רזניק: התנ"ך מן השטח.

 

 

בספר   בן ה-400 עמודים, נאספו אלפי עדויות היסטוריות וארכיאולוגיות המאששות את האמת ההיסטורית של התנ׳׳ך, וניתוחים מעמיקים המפריכים את טענות ׳מכחישי התנ״ך מכל וכל. כמו בסיפור בלשי מרתק חושף לייבל רזניק, טפח אחר טפח, את הראיות הארכיאולוגיות המוכיחות את תוקף הסיפור התנ״כ׳ ושופך אור על מסתרי העבר.

 

 בספר התנ"ך מן השטח,  אוסף המחבר לייבל רזניק עדויות היסטוריות וארכיאולוגיות רבות היישר מהשטח. עדויות אלה מאששות את התוקף ההיסטורי של התנ״ך. הקולות מן העבר מזמינים את הקורא להיכנס לעולמם הפראי של מצביאים מסופוטמיים, לקסם המסנוור של ארמונות מצרים ולמעגל האפל של כתות עתיקות ואז להתעורר ולגלות כי הסיפורים הלקוחים כמתוך אגדה הנם למעשה מציאות היסטורית ולה אחיזה בממצאים בני זמננו.

 

כל אלה מלווים בתצלומים מרהיבים של עדויות שונות, מאירות באור בהיר את התנ״ך כמבוסס על אירועים ואישים שקיומם איננו מוטל בספק. בספר, שופך רזניק אור חדש על תקופת התורה, מתקופת נח והמבול ועד לארץ ישראל טרום כיבוש כנען בתקופת יהושע. רזניק מביא הוכחות רבות להתיישבות העברית הראשונה באזור וזאת בניגוד למה שחשבו חלק מהחוקרים. כך לדוגמה מראה רזניק שההוכחות הארכיאולוגיות שנמצאו באזור סדום ועמורה מתיישבות היטב עם הסיפור המקראי. כמו כן מתחקה רזניק על עקבות ההתיישבות הפלשתית באזור עד לשורשיהם בכרתים וביוון, של ראשוני המתיישבים.

 

הספר התנ"ך מן השטח שייצא עתה לאור הוא למעשה חלק ראשון  העוסק בתקופת התורה בלבד, ככל הנראה צפויים לנו בהמשך כרכים נוספים העוסקים בתקופות מאוחרות יותר של המקרא. לייבל רזניק מחלק את ספרו לחמישה חלקים ונספחים. החלק הראשון עוסק מבריאת העולם עד המבול 3650 עד 2100 לפני הספירה. החלק השני הוא תקופת  אברהם ותקופת האבות. 1812 עד 1540 לפני הספירה לדידו של המחבר. החלק השלישי עוסק בתקופת בני ישראל במצריים, 1540 עד 1312 לפני הספירה. החלק הרביעי עוסק בסוגיית הפלישתים והחמישי בנדודי ישראל במדבר 1312 עד 1272 לפני הספירה לערך. בחלק הנספים ניתן למצור בין היתר את חוקי חמורבי, פפירוס איפוור ועוד.

 

 

לייבל רזניק, בוגר מכון בית המדרש העליון של ספרינג וולי בניו-יורק, משמש כמורה וכמרצה זה למעלה מ-30 שנה במחוז רוקלאנד, ניו יורק. הוא מלמד מתמטיקה ופיסיקה בבתי ספר-תיכוניים, משמש כמרצה לאסטרונומיה, היסטוריה של ארה״ב, היסטוריה יהודית והיסטוריה אירופאית. הוא

לימד וממשיך ללמד תנ״ך, תלמוד וספרות מדרשית, היסטוריה יהודית וארכיאולוגיה תנ"כית. כן עסק רזניק במחקר והוא מחברם של  ספרים על בית המקדש, ירושלים, בא כוכבא ועוד. בנוסף פרסם רזניק למעלה מ 120 מאמרים בנושאי היסטוריה, חברה וארכיאולוגיה במגזינים ועיתונים שונים.

 

את הספר ניתן להשיג  בחנות המקוונת של הוצאת הספרים ראובן מס בכתובת:

http://www.massa.co.il/

 

או באתר ההוצאה:

http://www.rubin-mass.com/home.asp?lang=heb

 

תגובות
אין תגובות למאמר    להוספת תגובה


  חזור למעלה  חזור למעלה  
For english click here


טיולים

כל הטיולים
חדשות

כל החדשות


מסמך השבוע
מסמך השבוע

לקראת הבחירות הקרובות. מסמך מ 1918 על תעמומלת הבחירות שהיתה בתל אביב. תעמולה לא כ"כ שקטהתמונת השבוע
תמונת השבוע

 זיכרון של פעם. גן  פרסומת לגן החיות של תל אביב. בתחילה היה  הגן מחוץ לעיר ולאט לאט העיר התקרבה לגן ולפתע הגן היה במרכזה והפך למיטרד


<< אפריל, 2024 >>
א ב ג ד ה ו ז
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        
             
כל האירועים


הצטרפות לרשימת תפוצה


צור קשר


קישורים שימושים
עמוד תיור ישראלי בפייסבוק - הצטרף ע"י עשיית LIKE
לוח אירועים וחדשות של המועצה לשימור מבנים ואתרי התיישבות
אתר הטיולים והמידע - תל אביב שלי
פרש - האתר להיסטוריה וידיעת הארץ
לוח המראות ונחיתות און ליין
מגילות ים המלח - תצוגה דיגיטלית
מאמרים בנושא תולדות ארץ ישראל שהופיעו בכתבי העת קתדרה ועת-מול
נתונים סטטיסטיים עכשווים על תל אביב, כולל שנתונים
תחזית מזג אוויר בתל אביב
כל הקישוריםפורומים פופולארים
חוות דעת ועצות של מטיילים
פורום מורי דרך מייעצים
מעולמם של בתי המלון
טיפים והמלצות מתיירות חו"ל
ספרי תולדות ארץ ישראל - יד שנייה - מכירה - החלפה
כל הפורומים


אתר תל-אביב שלי,  My Tel-Aviv - בעריכתו של אילן שחורי, ההיסטוריון של תל-אביב, מביא לגולשים חובבי תל אביב, ההיסטוריה של ארץ ישראל והציבור הרחב, מידע רב במאות כתבות, מאמרים, ניתוחים  מסמכים ותמונות העוסקים בהיסטוריה של העיר העברית הראשונה. ראו גם העמוד המיוחד בפייסבוק: http://www.facebook.com/MyTourIl
 

עמוד הבית  |  שאלות ותשובות  |  קישורים  |  סרטונים  |  חדשות  |  הוסף למועדפים  |  צור קשר  |  מפת האתר  |  מאמרים בנושאי תיירות ברחבי א"י  |  תמונות מימי תל אביב הקטנה  |  כיכר המדינה

2011 © כל הזכויות שמורות mytelaviv.